VYUŽITÍ SOLNÉ JESKYNĚ

Pobyt v Solné jeskyni působí jako prevence a podpora při léčbě některých onemocnění.

1. Horní a dolní cesty dýchací – astma bronchiale, onemocnění plic, záněty dutin, chronické bronchitidy, respirační alergie u dětí i dospělých (terapie podporuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest, pomáhá rozpouštět hleny, ulehčuje vykašlávání).

2. Dermatologické potíže – kožní alergie, lupénka, dermatitidy u dospělých i dětí (mikrofilm soli usazený na kůži zvyšuje její prokrvení, hydrataci a zvláčňuje ji, tím se obnovuje její přirozená pružnost, odolnost a obranyschopnost).

3. Srdečně-cévní onemocnění - hypertenze, ischemická choroba srdeční včetně stavu po infarktu myokardu, periferní oběhové poruchy a poruchy krevního oběhu.

4. Snížená funkce štítné žlázy – hypothyreóza.

5. Zažívací problémy – vředová choroba žaludku a duodena, Crohnova choroba.

6. Poruchy imunity u dětí i dospělých.

7. Neurózy, stres, stavy únavy, deprese.

8. Návštěva solné jeskyně se nedoporučuje osobám trpícím zvýšenou funkcí štítné žlázy. U onkologických onemocnění doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

9. Pobyt v jeskyni je vhodný pro všechny věkové skupiny klientů, včetně dětí a těhotných žen.

10. Využití je také velmi významné pro sportovce, kteří po intenzivní zátěži potřebují dočerpat chybějící minerály. Solná jeskyně výrazně urychluje regeneraci po náročných trénincích.

11. Nesmíme se ovšem zaměřit jen na fyzickou kondici, ale také na psychiku. Musíme si uvědomit, že v dnešním světě působí shon a stres na naše zdraví velmi negativně. Proto pobyt v Solné jeskyni dodává odpočinek a napomáhá k načerpání nových sil do dalších náročných dnů.

Před vstupem do solné jeskyně si přečtěte často kladené dotazy a provozní informace.

Pro zjištění volného termínu pro vstup do solné jeskyně nás kontaktuje telefonicky nebo přes formulář v sekci rezervace online. Kontaktní informace naleznete v sekci kontakt.

Navštivte sekci informace na našich stránkách, kde nalezneze užitečné rady, využití solné jeskyně, provozní informace, bonusové programy a zajímavé poznatky o solné jeskyni.

ODBORNÉ NÁZORY

Prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc.

přednosta I. plicní kliniky 1. LF UK a VFN

Léčivé účinky soli jsou známé celá staletí, dnes se k tomuto zdroji zdraví  vracíme. Příkladem je léčba, jakou podstupovali pacienti v 30. letech 19. stol. v solném dole...Zobrazit více

Prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D.

Dermatovenerolog

Mnohá odborná pracoviště a lázně výrazně rozšířily své bohaté léčebné prostředky o unikátní zařízení - mikroklimatické jódové solné jeskyně. Pobyt v jeskyni...Zobrazit více

MUDr. Vladimír Volf, Ph.D.

Klinika dětí a dorostu FN KV Praha

Léčba různých chorob v solném mikroklimatu se praktikuje již mnoho let. Metodu inhalace soli rozptýlené ve vzduchu využívali úspěšně již staročeští lékaři...Zobrazit více

FOTOGALERIE

ZOBRAZIT GALERII