O SOLNÉ JESKYNI

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly soli z Mrtvého moře s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky.

1. Jak to všechno začalo?

Při slovíčku „sůl“ nám většinou přijde na mysl sůl, kterou denně používáme při vaření a přípravě jídel. To je ovšem velká chyba, sůl má i daleko významnější využití! Jednou z jejich předností jsou léčivé účinky minerálů, které se v ní nacházejí. Léčení nemocí v mikroklimatu soli je praktikované již mnoho a mnoho let. Blahodárné účinky soli z Mrtvého moře využívala již egyptská královna Kleopatra. Již na přelomu 19. a 20. století si v Polsku všimli, že dělníci, kteří se podílejí na těžbě soli, trpí minimálními potížemi spojenými s dýchacími cestami. Mnoho lékařů proto začalo doporučovat opakovaný pobyt v přírodních solných jeskyních. V současné době jsou hojně rozšířeny právě v Polsku a na Slovensku. Později se umělé solné jeskyně začaly objevovat v České republice, Německu, Rakousku a Itálii.

2. Na jakém principu Solné jeskyně fungují?

Stěny i podlaha naší Solné jeskyně jsou vybudovány ze solných bloků, které jsou zhotoveny výhradně ze soli z Mrtvého moře. Vzduch proudí přes solné stěny a do ovzduší se uvolňují mikročástečky soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. Je to především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Všechny tyto složky jsou nevyhnutelné pro správnou činnost organismu. Dochází zde ke vdechování mikroelementů, které působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňují odkašlávání a součastně se vstřebávají do krevního oběhu. Během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.

Před vstupem do solné jeskyně si přečtěte často kladené dotazy a provozní informace.

Pro zjištění volného termínu pro vstup do solné jeskyně nás kontaktuje telefonicky nebo přes formulář v sekci rezervace online. Kontaktní informace naleznete v sekci kontakt.

Navštivte sekci informace na našich stránkách, kde nalezneze užitečné rady, využití solné jeskyně, provozní informace, bonusové programy a zajímavé poznatky o solné jeskyni.

ODBORNÉ NÁZORY

Prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc.

přednosta I. plicní kliniky 1. LF UK a VFN

Léčivé účinky soli jsou známé celá staletí, dnes se k tomuto zdroji zdraví  vracíme. Příkladem je léčba, jakou podstupovali pacienti v 30. letech 19. stol. v solném dole...Zobrazit více

Prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D.

Dermatovenerolog

Mnohá odborná pracoviště a lázně výrazně rozšířily své bohaté léčebné prostředky o unikátní zařízení - mikroklimatické jódové solné jeskyně. Pobyt v jeskyni...Zobrazit více

MUDr. Vladimír Volf, Ph.D.

Klinika dětí a dorostu FN KV Praha

Léčba různých chorob v solném mikroklimatu se praktikuje již mnoho let. Metodu inhalace soli rozptýlené ve vzduchu využívali úspěšně již staročeští lékaři...Zobrazit více

FOTOGALERIE

ZOBRAZIT GALERII