SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Odborná instruktáž správného dýchání v solné jeskyni . Bez dechu bychom nemohli žít, a přitom v dnešní době již málokdo správně dýchá. Nesprávné dýchání může způsobit bolesti hlavy, rozmrzelost, únavu, bolesti zad a podobně . Nádech umožňuje, aby se k červeným krvinkám v plicích dostal kyslík, výdechem zase odchází z těla kysličník uhličitý, který je produktem metabolismu a který tělo již k ničemu nepotřebuje. Tím, že dýcháme nedostatečně a nesprávně, omezujeme množství kyslíku potřebného pro tělesné pochody. Nádechem, naše tělo dostává novou čistou energii a s výdechem odchází vše špatné co v nás je. Dýchání podporuje činnost mízního toku, který má důležitou imunitní funkci v organismu, podporuje trávení, upevňuje psychickou pohodu, působí antistresově. Díky správnému dýchání můžeme našemu zdravotnímu i psychickému stavu přinést mnoho dobrého. Nejen při pobytu v solné jeskyni, je správné dýchání velmi důležité. Díky správnému dýchání do organizmu při pobytu v lázni vstřebáte větší množství minerálních prvků, což vede k intenzivnější očistě a léčbě. Připravili jsme pro Vás pár užitečných rad a tipů jak na to.

Rozšíření kapacity plic a uvolnění svalů

Pohodlně se usadíme, uvolníme celé tělo, narovnáme páteř, zavřeme oči a můžeme začít. Nadechujeme na tři doby. Nadechneme se do břicha, jakoby se nám v bříšku nafukoval balon, poté dech směřujeme pod žebra a dále ho vedeme pod klíční kost. Zde dech na dvě doby zadržíme a postupujeme výdechem opačným směrem, tzn. vydechujeme vzduch z pod klíční kosti do žeber a dále do břicha. Jako podporu si můžeme dát pravou ruku na břicho, levou na žebra. S nádechem cítíme jak se nám zvedají břišní svaly, dále žebra, hruď až po krční jamku. S výdechem pozorujeme, jak postupně hruď, žebra i břicho klesají. Tento proces je velice jednoduchý, přirozený a po chvilce správného dechu se můžeme cítit osvěženě a mnohem lehčeji. Někdy je nutné chvíli správné dýchání nacvičovat , než se nám správný postup zautomatizuje.

Pro odbouraní napětí a stresu

Nadechujeme se jako v předchozím cvičení do břicha, žeber, hrudi, do jamky mezi klíčními kostmi na 4 doby. Zadržíme dech na 2 doby a na 8 dob vydechujeme. Postupně přidáváme doby, tzn. Nádech na 5, výdech na deset a dále. Po velmi krátké době se dostaví uvolnění a pocit klidu.

Před vstupem do solné jeskyně si přečtěte často kladené dotazy a provozní informace.

Pro zjištění volného termínu pro vstup do solné jeskyně nás kontaktuje telefonicky nebo přes formulář v sekci rezervace online. Kontaktní informace naleznete v sekci kontakt.

Navštivte sekci informace na našich stránkách, kde nalezneze užitečné rady, využití solné jeskyně, provozní informace, bonusové programy a zajímavé poznatky o solné jeskyni.

ODBORNÉ NÁZORY

Prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc.

přednosta I. plicní kliniky 1. LF UK a VFN

Léčivé účinky soli jsou známé celá staletí, dnes se k tomuto zdroji zdraví  vracíme. Příkladem je léčba, jakou podstupovali pacienti v 30. letech 19. stol. v solném dole...Zobrazit více

Prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D.

Dermatovenerolog

Mnohá odborná pracoviště a lázně výrazně rozšířily své bohaté léčebné prostředky o unikátní zařízení - mikroklimatické jódové solné jeskyně. Pobyt v jeskyni...Zobrazit více

MUDr. Vladimír Volf, Ph.D.

Klinika dětí a dorostu FN KV Praha

Léčba různých chorob v solném mikroklimatu se praktikuje již mnoho let. Metodu inhalace soli rozptýlené ve vzduchu využívali úspěšně již staročeští lékaři...Zobrazit více

FOTOGALERIE

ZOBRAZIT GALERII